Informace o značce Bugatti

Historie značky Bugatti

BANNER_BUGATTI_780X350_ENG
Převzato z: http://www.bugatti-shoes.com/
Historie značky Bugatti sahá až do roku 1928. Tehdy v roce 1928 dědeček dnešního majitele společnosti Tima Torstena Müllera - Johann Müller - založil dílnu s názvem „Dílna Johanna Müllera pro ruční výrobu bot“ v německém Schwelmu (Vestfálsko). Müllerova obuv se brzy na to stala synonymem pro kvalitní a precizně zpracovanou obuv, kterou si oblíbila postupně i široká veřejnost.

V roce 1975 syn zakladatele značky Bugatti Hans Müller vkročil do světa výroby bot tak, jak si přál jeho otec. Hans od roku 1950 do roku 1975 pracoval pro jiné módní značky - Karstadt, Leiser a GEB. Nutno podotknout, že velmi úspěšně. V tomto roce usedl za kormidlo tehdy ještě značky se starým označením „Dílna Johanna Müllera pro ruční výrobu bot“ a přejmenoval ji na dnešní název Bugatti. Proč zrovna italský název, když se jedná o německou značku? Vysvětlení je prozaické. Itálie a móda - to jde prostě do sebe, takže důvod je čistě marketingový.

V současnosti je značka Bugatti vlastněna švýcarskou skupinou AstorMueller group, v jejímž čele stojí již zmiňovaný vnuk zakladate značky - Tim Torsten Müller. Společnost AstorMueller group sídlí ve švýcarském Hünenberg. K roku 2015 disponuje 160 zaměstnanci, avšak spolupracuje s dalšími téměř 10 000 pracovníky lidmi z celého světa, díky nimž mohou být Boty Bugatti na tak skvělé úrovni, co se kvality i designu týče.

Až v roce 2009 značka Bugatti - v tu dobu již celosvětově uznávaná - založila také divizi pro výrobu dámské obuvi. Je to možná těžko uvěřitelné, ale je to tak. Více než 5 let tedy mohou boty Bugatti nosit i ženy.

Značka Bugatti úspěšně prodává své módní boty již ve více než 35 zemích světa.

Má značka Bugatti nějakou souvislost s výrobcem luxusních aut Bugatti?

Tahle otázka je velmi častá, nicméně odpověď je ne. Módní značka Bugatti a výrobce luxusních automobilů Bugatti mají více méně stejný název jen díky čiré náhodě. Oba dva subjekty podnikají ve zcela odlišném prostředí. Dá se říct, že oba subjekty mají právo používat název Bugatti. Důkladný rozbor bychom však přenechali advokátům obou společností.

Kdo jsou designéři obuvi Bugatti?

Obuv Bugatti je navrhovaná opravdu špičkovými designéry z celé Evropy. Mezinárodní tým designérů Bugatti čítá špičky ze Španělska, Švýcarska, Itálie a Německa


Tip: Kvalitní kožená obuv nemusí být pouze od Bugatti. Zkuste také boty Frank Wright.


Kde jsou boty Bugatti vyráběny?

Produkce bot Bugatti je z 90% pokryta manufakturami v Indii a z 10% v Číně. AstorMueller group se tímto faktem vůbec netají. Není důvod. Pravdou je, že Indie je v současnosti Mekkou světové produkce módního oblečení a módních doplňků. Mnoho lidí má vůči těmto zemím zbytečné předsudky, ohledně kvality výroby a preciznosti. Vždy záleží na konkrétní továrně, na konkrétní firmě, na vnitřních předpisech a na způsobu výroby. To úplně poslední, na čem záleží, je lokalita výroby. Pokud jsou dodržovány přísné standardy výroby a pokud jsou využívány kvalitní materiály, není důvod se jakkoliv domnívat o nízké kvalitě.